107,6 FM

Artur Tomasik: Wznowienie lotów to najlepsza wiadomość dla lotnisk

Wznowienie lotów to najlepsza wiadomość dla lotnisk - powiedział w Radiu eM Artur Tomasik, prezes portu lotniczego Katowice. Pojutrze (17.06) z Pyrzowic znów polecą za granicę samoloty z pasażerami.

Artur Tomasik: Wznowienie lotów to najlepsza wiadomość dla lotnisk (15.6.2020)
Radio eM

Jak wyjaśnił Artur Tomasik, katowicki port lotniczy jest gotowy na wznowienie obsługi pasażerów. Przestrzegł, że podróżni powinni doliczyć czas konieczny na spełnienie wszystkich procedur sanitarnych na lotnisku. Przepustowość podczas odprawy podróżnych będzie bowiem mniejsza niż przed epidemią. M.in. zachowywane będzie dystansowanie społeczne wśród oczekujących na lot.

Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA nie krył zadowolenia z przywrócenia ruchu lotniczego. Zauważył, że miesięczne koszty funkcjonowania portu lotniczego w Pyrzowicach przekraczają 5 mln zł i tylko w niewielkim stopniu kwotę tę w okresie obostrzeń epidemicznych pokrywały wpływy z ruchu cargo, który był obsługiwany na lotnisku. Katowice Airport skorzystał z pierwszej tarczy antykryzysowej, co pozwoliło zachować miejsca pracy, ale przy obniżeniu pensji. Jako krok w dobrą stronę Artur Tomasik ocenił drugą tarczę z pomocą skierowaną do lotnisk, choć – jak dodał – Pyrzowice nie otrzymały z niej jeszcze środków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..