107,6 FM

PKO BP Ekstraklasa. Kibice wrócili na trybuny w Gliwicach. Mistrz gorszy od Lecha

Kibice wrócili na stadiony. Wczoraj swój mecz - już z udziałem kibiców - rozegrał Górnik Zabrze. Zabrzanie pokonali Koronę. Dziś swój mecz grał Piast. Gliwiczanie przegrali z Lechem Poznań.

Piast przegrał z Lechem 0-2, mimo gry w przewadze. W 48. minucie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, obejrzał piłkarz przyjezdnych - Thomas Rogne. Gole dla Lecha padły w drugiej połowie (Moder 66` i Tiba 90`).

Ten mecz - zgodnie z wytycznymi wojewody - mogło obejrzeć na trybunach 2220 osób. Na stadionie pojawiło się 1193 kibiców. Musieli pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Główne wytyczne wymienia rzecznik Piasta - Karol Młot:

Piast mimo porażki z Lechem pozostaje na drugim miejscu w tabeli. Ma jeden punkt przewagi nad drużyną z Poznania i traci siedem do prowadzącej Legii Warszawa. Do zakończenia sezonu pozostało sześć meczów.