107,6 FM

Tadeusz Urban: bezpieczeństwo w czasie wyborów podobne do tego na ulicach

- Jest to bezpieczeństwo porównywalne do tego na ulicach - tak prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr Tadeusz Urban odpowiedział na pytanie, czy głosowanie w nadchodzących wyborach można uznać za bezpieczne.

 

- W sklepach wielkopowierzchniowych liczba klientów jest często bardzo duża. Tam ludzie stosują się do dyscypliny, zostały pewne nawyki, jak np. odkażanie rąk. Jeżeli dyscyplina przy okazji wyborów będzie zachowana, to nie wpłyną one na zwiększenie liczby zakażeń - stwierdził poranny gość Radia eM.

Prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej pytaliśmy też o sytuację niezakażonych koronawirusem pacjentów z przewlekłymi chorobami. Izba wystosowała ostatnio apel w tej sprawie. - Chodzi o to, by część szpitali jednoimiennych przywrócić do leczenia osób niezakażonych - mówił poranny gość Radia eM. - Przygotowanie szpitali jednoimiennych było dobrą decyzją, ale trwa to już cztery miesiące. Wiemy, ilu pacjentów trafia do tych szpitali. Personel medyczny czuje się niewykorzystywany - mówił dr Tadeusz Urban.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..