107,6 FM

Andrzej Korpak: Nie będzie zwolnień w Opel Manufacturing Poland

Nie będzie zwolnień w Opel Manufacturing Poland, mimo że z powodu pandemii branża motoryzacyjna poniosła potężne straty – zadeklarował w Radiu eM Andrzej Korpak, Prezes Opel Manufacturing Poland.

Andrzej Korpak: Nie będzie zwolnień w Opel Manufacturing Poland (20.7.2020)
Radio eM

Jak wyjaśnił Andrzej Korpak, gliwicka fabryka Opla ma wprawdzie załogę o ok. 500 osób zbyt liczną jak na bieżące potrzeby, które bardzo zmniejszyły się w ostatnim czasie, ale nie planuje nikogo zwalniać. Być może ok. stu osób skorzysta z planów dobrowolnych odejść, pozostali będą wykorzystani w tworzonej fabryce w Tychach. Zespół jest bardzo zgrany, a pracownicy są dobrymi fachowcami – mówił gość Radia eM – i dlatego firmie zależy na ich zatrzymaniu. Ok. 300 osób już oddelegowano do pracy w zakładach we Francji, gdzie są bardzo chwaleni.

Prezes OMP przyznał, że za branżą motoryzacyjną bardzo trudny okres. Od początku roku sprzedano w Polsce o ponad 34 procent mniej niż przed rokiem nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. Jednak gość Radia eM dodał, że lipiec był już lepszy (spadek o ok. 20% rok do roku). Jak wyjaśnił, kluczowy jest rynek zachodnioeuropejski, a nie polski. Sprzedaż winduje np. Francja, gdzie rząd wprowadził dofinansowanie do zakupu samochodów niskoemisyjnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy