107,6 FM

Bartłomiej Kowalski: Warto doskonalić umiejętności kierowcy na symulatorach

Warto doskonalić umiejętności kierowcy na symulatorach - mówił w Radiu eM Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Woj. Śląskiego. W niedzielę (26.07) otwarcie w Tychach Regionalnego Centrum Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Bartłomiej Kowalski: Warto doskonalić umiejętności kierowcy na symulatorach
Radio eM

Jak podkreślił Bartłomiej Kowalski, woj. śląskie należy do czołówki regionów o wysokiej liczbie  zdarzeń drogowych, dlatego samorząd wojewódzki inwestuje w rozwiązania, które mają poprawić umiejętności i świadomość kierowców. Do nich należą Centra Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które działają już w Bytomiu i Dąbrowie Górniczej, a kolejne będą wkrótce otwarte, m.in. w Tychach. Tam w najbliższą niedzielę odbędzie piknik, któremu będzie towarzyszyć studio plenerowe Radia eM. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia także w konkursie zorganizowanym przez Radio eM i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego na hasło lub wierszyk propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nagrodą będzie skuter.

Gość „Rozmowy poranka” zaznaczył, że trening na dostępnych w centrum symulatorach dachowania i zderzenia jest bardzo pouczający i robi duże wrażenie na kierowcach.

Nawiązując do przypadającej dziś (22.07) rocznicy otwarcia Stadionu Śląskiego, Bartłomiej Kowalski wyraził przekonanie, że stadion sprawdza się także w dzisiejszych czasach, przyciąga duże imprezy i jego funkcjonowanie nie jest zagrożone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy