107,6 FM

Hiszpania-Włochy. Podejrzenie koronawirusa na promie z Barcelony

W porcie w Genui został zatrzymany prom "Majestic", który przypłynął tutaj z Barcelony. U jednego z marynarzy podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Prom należy do spółki Grandi Navi Veloci. Dziś rano o 7.00 zacumował w stolicy Ligurii.

Podejrzany o zakażenie koronawirusem jest marynarz, który został przejęty przez personel Morskich Lotniczych i Granicznych Służb Zdrowia do pobrania wymazu.

W tym czasie 468 pasażerów, którym firma przewozowa zapewniła przekąski i wodę, oczekiwało przez 5 godzin na pokładzie na wyniki testu.

Hiszpania jest jednym z krajów europejskich, w których było najwięcej pozytywnych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. Rozporządzenie włoskiego ministra zdrowia Roberto Speranzy z 12 sierpnia nakłada na przybyszów z Półwyspu Iberyjskiego obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin, lub wykonania wymazu po przybyciu do Włoch.

"Spółka Grandi Navi Veloci ostatecznie poinformowała, że »po zakończeniu wymaganych procedur władze sanitarne dały zielone światło do wysiadania«" - donosi włoski "Il Gazzettino".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama