107,6 FM

Robert Ciupa: Fenomenem Solidarności była przemiana człowieka

Fenomenem Solidarności była przemiana człowieka - powiedział w Radiu eM, w Dniu Solidarności i Wolności, Robert Ciupa, Dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Robert Ciupa: Fenomenem Solidarności była przemiana człowieka
Radio eM

Należy być dumnym z 40-lecia Solidarności – mówił w „Rozmowie poranka” Robert Ciupa – ponieważ był to największy w systemie komunistycznym zryw w walce o odzyskanie wolności i chyba największy na świecie strajk.

W tamtym czasie ludziom najbardziej brakowało godności i o nią się upomnieli – przypomniał gość Radia eM. Podkreślił, że o potrzebie szanowania godności mówili wówczas wielokrotnie w Piekarach Śląskich bp Herbert Bednorz, czy kard. Karol Wojtyła, apelując o jakościową wewnętrzną zmianę człowieka.

W Solidarności nie chodziło tylko o to, żeby pokonać komunę, ale chodziło o przemianę człowieka – mówił dyrektor ŚCWiS. W tym kontekście przytoczył słowa wielokrotnie powtarzanie przez bł. Jerzego Popiełuszkę „zło dobrem zwyciężaj”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy