107,6 FM

Kwarantanna u jezuitów w Gliwicach

W jutrzejszą niedzielę parafianie będą uczestniczyć w Mszy św. w innych kościołach. Później obowiązki przejmą księża z innych parafii.

Na stronie internetowiej oraz FB parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach proboszcz o. Łukasz Dębiński SJ poinformował, że z powodu kontaktu jednego z jezuitów z osobą z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa - decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - do 17 września włącznie mieszkańcy tutejszego domu zakonnego Towarzystwa Jezusowego zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

Jezuici pracujący w parafii mają zakaz opuszczania domu i posługi w kościele. W związku z tym ich obowiązki przejmą księża z innych parafii, którzy nie mieli z nimi kontaktu.

Jutro parafianie będą musieli uczestniczyć w Mszy św. w innych kościołach. Odprawiona zostanie jedynie Eucharystia o godz. 12.30 i będzie ona wyłącznie dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin.

Godziny Mszy św. w tygodniu oraz informacje dotyczące przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się w niedzielę 20 września, zostaną podane później. Będzie je można znaleźć na stronie internetowej i w gablotach przy kościele.

Msze św. we wszystkich zaplanowanych intencjach będą odprawiane przez księży w wyznaczonych godzinach w kaplicy domu zakonnego.

Nieczynna jest kancelaria oraz zawieszone zostały wszystkie spotkania w pomieszczeniach parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama