107,6 FM

Dr Jerzy Dudała: Czeka nas przyśpieszona ścieżka likwidacji kopalń

– Myślę, że czeka nas przyśpieszona ścieżka likwidacji kopalń – taką opinię wyraził w Radiu eM dr Jerzy Dudała, dziennikarz zajmujący się tematyką górniczą.

Dr Jerzy Dudała: Czeka nas przyśpieszona ścieżka likwidacji kopalń
Radio eM

– Oby to była ścieżka zaplanowana i przedyskutowana – mówił w „Rozmowie poranka” red. Jerzy Dudała. Zwrócił uwagę, że górnicy mogą czuć się oszukani przez rządzących, którzy przed wyborami podkreślali duże znaczenie górnictwa, a teraz znaleźli się – w opinii gościa Radia eM – w pułapce swoich obietnic.

Ogłoszenie wczoraj (14.09) pogotowania strajkowego przez reaktywowany Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy określił, jako swoisty teatr negocjacyjny, czyli sygnał, że sytuacja jest napięta. Jerzy Dudała przypomniał, że związkowcy domagają się udziału premiera Mateusza Morawieckiego w spotkaniu zespołu negocjującego rozwiązania w górnictwie. Z drugiej strony zwrócił uwagę, że jeśli takie rozmowy zakończą się niepowodzeniem, a będzie w nich uczestniczył premier, jako ostateczna instancja, to potem nie będzie już się do kogo odwołać.

Gość Radia eM zwrócił uwagę, że nie jest realizowany Program dla Śląska. – Potrzebny jest rzeczywisty dialog, bo jeśli go zabraknie, to będzie gorąca jesień – zauważył dr Jerzy Dudała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..