107,6 FM

Ks. prof. Jacek Kempa: Na Wydziale Teologicznym UŚ zajęcia i zdalne, i stacjonarne

W nowym roku akademickim, który zaczyna się za tydzień, zajęcia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego będą odbywać się częściowo zdalnie, a częściowo stacjonarnie - zapowiedział ks. prof. Jacek Kempa, który od kilku dni jest nowym dziekanem wydziału.

Ks. prof. Jacek Kempa: Na Wydziale Teologicznym UŚ zajęcia i zdalne, i stacjonarne
Radio eM

Jak wyjaśnił nowy dziekan WTL, na Uniwersytecie Śląskim z powodu zagrożenia koronawirusem obowiązują cztery poziomy alertów (zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony), które będą ogłaszane dla całej uczelni, a poszczególne wydziały będą się musiały im podporządkować. Na razie zwłaszcza studenci I roku będą proszeni o udział w zajęciach stacjonarnych, aby poczuli, że współtworzą społeczność akademicką.

Ks. prof. Jacek Kempa zauważył, że w warunkach zreformowanego systemu szkolnictwa wyższego wydziały nie mają już takiej samodzielności, jak wcześniej i porównał tę zmianę do przejścia od ustroju Niemiec (kraju federacyjnego) do centralistycznego ustroju Polski. Zaznaczył jednak, że Wydział Teologiczny odgrywa ważną rolę zarówno dla lokalnej społeczności, jak i w lokalnym Kościele.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM przypomniał, że trwa rekrutacja na studia zarówno teologiczne, jak i nauki i rodzinie w ramach WTL UŚ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..