107,6 FM

Lubliniec. Ruszyła zbiórka na odbudowę Zespołu Szkół imienia św. Edyty Stein

W sieci ruszyła zbiórka na odbudowę szkoły w Lublińcu, która w ubiegłym tygodniu ucierpiała w pożarze. Ogień pojawił się na poddaszu i szybko przeniósł się na inne pomieszczenia.

Pożar wybuchł 24 września wcześnie rano. Nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne. Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW ogłosił zrzutkę, z którą powiązana jest z licytacją na rzecz odbudowy. - Mówi Joanna Kierach pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół imienia św. Edyty Stein:

Obecnie uczniowie przebywają w domach. - Mówi Renata Sady prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu:

Lekcje mają rozpocząć się najpóźniej 5 października i będą odbywały się pomieszczeniach niedotkniętych pożarem lub w budynku starej Szkoły Podstawowej nr 1. - Mówi Edward Maniura burmistrz Lublińca:

W sieci ruszyła także zbiórka na odbudowę zniszczonego budynku.

„Dziękujemy za wszelkie metody wsparcia uczniów i pracowników szkoły. Uprzejmie prosimy o wsparcie przez oficjalny kanał podany niżej. Inne zbiórki nie były przez nas autoryzowane i mogą być w skrajnych przypadkach nawet próbą oszustwa” – napisano na stronie zrzutki.

Lubliniec. Ruszyła zbiórka na odbudowę Zespołu Szkół imienia św. Edyty Stein   Zniszczona przez pożar i zalana przy gaszeniu ognia szkoła imienia św. Edyty Stein w Lublińcu Agata Nurek/ Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama