107,6 FM

Śląskie. Wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

40 projektów trafi do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ich łączna wartość to ponad 9 milionów złotych.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu 10 milionów złotych. Propozycje zadań były składane od 9 marca br. do 15 maja br., natomiast we wrześniu mieszkańcy regionu wybierali te projekty, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

Mieszkańcy mogli wybierać wśród 90 zadań podzielonych na poszczególne pule wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Głosowano elektronicznie za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl. Między 9 a 23 września odnotowano 20719 ważnych głosowań.

Listę zadań do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 40 zadań na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. - Mówi Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego:

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach oraz w zakładce zadania na stronie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w przyszłym roku.


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama