107,6 FM

Abp Skworc: Nie szukajmy ubogich daleko

- Nie szukajmy ubogich daleko. Trzeba także patrzeć na środowisko najbliższe... Mamy wokół siebie np. potrzebujących rodziców - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc, zapowiadając Światowy Dzień Ubogich w najbliższą niedzielę (15.11).

Metropolita katowicki zwrócił też uwagę, że powinniśmy nadal wytrwale działać na rzecz wyjątkowego ubogiego, jakim jest poczęte dziecko. Zaznaczył, że zwrócił się z apelem do wiernych, aby otoczyć opieką kobiety w ciąży.

Abp Wiktor Skworc przypomniał też postać bp. Stanisława Adamskiego, którego 53. rocznica śmierci przypadała wczoraj (12.11). Nazwał go pasterzem niezłomnym, podkreślając, że dwukrotnie był wydalony z diecezji, zarówno przez Niemców, jak i komunistów. Metropolita zwrócił uwagę, że biskup Adamski bardzo doceniał i inwestował w laikat, m.in. promował Akcję Katolicką. – Tego możemy się od niego uczyć, dostrzegać świeckich, powierzać im zadnia, wspólnie budować Kościół – powiedział abp Skworc.

Metropolita katowicki odniósł się także do głośnych ostatnio wydarzeń: reportażu telewizyjnego o kard. Stanisławie Dziwiszu i raportu Stolicy Apostolskiej o byłym arcybiskupie Waszyngtonu, Theodore E. McCarricku.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy