107,6 FM

13.11.2020| Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem.

Wygląda na to, że Mikołaj Marcela kreśli scenariusz rewolucji w edukacji. Wiele wskazuje na to, że nie jest jedynym, który takiej rewolucji wyczekuje. Zdalne nauczanie w czasie pandemii obnażyło wiele słabych stron systemu kształcenia. Pokazało też wszystkim zainteresowanym - od uczniów, przez nauczycieli, po rodziców - że czas najwyższy czas na zmiany. Czas na edukację, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać.

13.11.2020| Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem.  

Po co waszym dzieciom edukacja i jakiej edukacji wymaga od nas wszystkich przyszłość? Jak uczy się mózg dziecka? Od czego zależy motywacja wewnętrzna? Jak tworzyć dzieciom warunki do uczenia się? Jak rozwijać potencjał waszych dzieci? Jak przejść od kultury nauczania do kultury uczenia się w szkole i w domu? Jak uczyć dzieci szczęścia? Co ma wspólnego miłość bezwarunkowa z edukacją? I w końcu dlaczego i jak rodzice mogą zmieniać edukację swoich dzieci?

Mikołaj Marcela   Mikołaj Marcela

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej.

Napisał rozprawę doktorską poświęconą potworom w popkulturze.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji