107,6 FM

Andrzej Sadowski: Śląsk mógłby odmienić swój los, gdyby wykorzystano zdobycze polskiej nauki

Śląsk mógłby odmienić swój los, gdyby wykorzystano zdobycze polskiej nauki - powiedział w Radiu eM Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Zaznaczył, że kilka polskich rządów nie przyjęło propozycji Unii Europejskiej, aby Polska stała się liderem czystych technologii węglowych.

Zdaniem Andrzeja Sadowskiego, choć sprawa rozwijania na Śląsku czystych technologii węglowych jest w dużym stopniu zaprzepaszczona, to jednak nie jest jeszcze za późno. Wskazał na to, że takie prace naukowe zostały podjęte m. na Politechnice Śląskiej. Zaznaczył, że wszystko zależy od wsparcia rządu dla tego typu inicjatyw.

W opinii prezydenta Centrum im. Adama Smitha, jednego z najważniejszych polskich think tanków, mijający rok 2020 pokazał słabość systemu rządzenia Polską. – Nie mamy sprawnego systemu zarządzania w sytuacjach kryzysowych – mówił. Państwo nie umiało też w pandemii wykorzystać nowoczesnych technologii informatycznych, np. do gromadzenia danych potrzebnych do konstruowania pomocy dla biznesu.

– Rozstrzygające w każdym rządzeniu są kompetencje moralne – powiedział Andrzej Sadowski, a te w mijającym roku były w jego opinii śladowe.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy