107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Nowy Rok przyniesie to, co my w niego wniesiemy

Nowy Rok przyniesie to, co my w niego wniesiemy, jako katolicy, mieszkańcy Górnego Śląska - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Jak powiedział pasterz lokalnego Kościoła, zwykle pytamy, co przyniesie nowy rok, a tymczasem nie jest ważne co przyniesie, ale co my w niego wniesiemy. Podkreślił, że w tym roku doświadczyliśmy niezwykłej atmosfery strachu, ale też ujawniła się ludzka solidarność. – Dla mnie najważniejszą sprawą w tym roku było umocnienie rodziny – powiedział arcybiskup, zauważając, że w związku z pandemią życie społeczne i rodzinne przeniosło się w cztery ściany domów, gdzie jednocześnie powróciła wspólna modlitwa w gronie rodziny.

Nawiązując do jutrzejszego (1.01) Światowego Dnia Pokoju metropolita przypomniał, że hasłem przewodnim papieskiego orędzia na ten dzień jest „troskliwość”. Życzył też wszystkim na rok 2021 pokoju.

Abp Wiktor Skworc podkreślił, że 6 stycznia, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego jest wolny od pracy i dlatego możemy go poświęcić na sprawy duchowe, jest to też Misyjny Dzień Dziecka. Zauważył, że obecnie świat przenosi się do sieci społecznościowych, a naszą powinnością jest objawianie Chrystusa temu światu. – Ktokolwiek ma dostęp do mediów społecznościowych, niech tam głosi Chrystusa – wzywał metropolita katowicki.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy