107,6 FM

Grzegorz Rudnicki: Dziś do marszałka zostanie wysłana odpowiedź w sprawie zarządzania zabytkami UNESCO

Dziś (15.02) do marszałka woj. śląskiego zostanie wysłana odpowiedź Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej na jego propozycję utworzenia nowej instytucji kultury, która zarządzałaby pokopalnianymi zabytkami UNESCO, jak zapowiedział w Radiu eM Grzegorz Rudnicki, członek zarządu SMZT.

Jak powiedział Grzegorz Rudnicki, władze stowarzyszenia są zainteresowane rozmowami z marszałkiem Jakubem Chełstowskim o przyszłości zarządzania zabytkami wpisanymi przed paru laty na listę światowego dziedzictwa UNESCO i liczą na spotkanie z nim w ciągu kilku najbliższych dni. Podkreślił jednak, że w stowarzyszeniu brane są pod uwagę też inne rozwiązania, np. powiązanie tych zabytków z Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów SA, które już teraz zarządza jednym z obiektów z tej listy.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM przyznał, że ostatnie miesiące były bardzo trudne dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które w wyniku pandemii straciło wpływy z biletów do udostępnianych obiektów, np. Kopalni Zabytkowej Srebra w Tarnowskich Górach, a jednocześnie musi ponosić miesięcznie koszty rzędu 200 tys. zł, by zapewnić utrzymanie tych obiektów.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy