107,6 FM

Siemianowice Śląskie. "Pomaganie jest cool" - kurs pierwszej pomocy na drodze

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymywali dziś kierowców, ale nie po to by karać ich mandatami. Wspólnie ze strażakami i członkami Fundacji GROT przypominali w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

"Pomaganie jest cool" to wspólna akcja służb mundurowych z Siemianowic Śląskich. Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymywali dziś [19.03.2021]kierowców, po to by zrobić szybki kurs i przypomnieć  im w jaki sposób prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Powód? Świadomość kierowców ciągle jest niska. Wciąż dochodzi do sytuacji, w których świadkowie wypadku zamiast pomóc poszkodowanym filmują zdarzenie. Dziś po krótkim szkoleniu kierowcy mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i poćwiczyć na specjalnych fantomach:

Kierowcy, którzy wzięli udział w krótkim szkoleniu otrzymali też specjalne apteczki.

Siemianowice Śląskie. "Pomaganie jest cool" - kurs pierwszej pomocy na drodze   Apteczki dla uczestników akcji "Pomaganie jest cool" Agata Nurek/ Radio eM

To nie pierwsza akcja siemianowickich mundurowych. Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich wspólnie z Urzędem Miasta oraz pozostałymi partnerami wydała broszurę informacyjną pn. "Pomaganie jest cool. Pomagaj, a nie stój i nie filmuj!". Zawarte są w niej krótkie wskazówki, jak należy udzielać pomocy w przypadku zaistnienia wypadku drogowego bądź innego zagrożenia np. zatrucia narkotykami. Policjanci oraz pozostałe służby podczas organizowanych w mieście akcji profilaktycznych będą zachęcać do niesienia pomocy innym.

Broszura informacyjna powstała z myślą przybliżenia podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach różnych zagrożeń, których każdy może być świadkiem. Współtwórcy broszury chcieli także zachęcić do reagowania, pokonania bariery strachu i udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Zwracali uwagę na to, żeby w pierwszej kolejności nie wyciągać telefonu komórkowego i nie kręcić filmu, po to jedynie, aby zaistnieć w mediach społecznościowych. W danej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy oraz poszkodowanego. Mając podstawową wiedzę, jak zareagować, gdy poszkodowany nie oddycha bądź ma oznaki świadczące o zawale, łatwiej jest udzielić pomocy. Broszura informacyjna będzie rozdawana przez policjantów oraz inne służby podczas spotkań profilaktycznych.


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama