107,6 FM

Bp Adam Wodarczyk: Apelujemy o większą odpowiedzialność

Nowe zasady bezpieczeństwa wpłyną na nasz sposób przeżywania Świąt Wielkanocnych. Co zrobić, by wpłynęły też na rozwój naszej wiary, solidarności i miłości bliźniego?

Bp Adam Wodarczyk przypomniał apel ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bp. Adama Mizińskiego o poważne podejście do obowiązującego limitu liczby wiernych (jedna osoba na 20 metrów kwadratowych), którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach. W rozmowie podpowiada, jak odpowiedzialnie przeżywać Wielki Tydzień i co może zastąpić nasz udziała w  nabożeństwach. Podkreśla też, że spowiedź i komunia wielkanocna może odbyć się aż do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 30 maja.

Wracamy też do setnej rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. - Ksiądz Blachnicki dawał pozytywną odpowiedź na trudności. Widział, że ludzie są słabi, widział niedoskonałość wspólnoty Kościoła, różne słabości systemów społecznych, ale nie zostawał na etapie narzekania, czy krytyki. Wskazywał na to, by zacząć od własnego nawrócenia - zachęcał bp Wodarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy