107,6 FM

Właścicielka restauracji: „Bon gastronomiczny powinien być skonsultowany z przedstawicielami branży i dostosowany do specyfiki regionu”

Agata Januszek, prowadząca od dwudziestu lat restaurację w Katowicach, przekonywała w Rozmowie Poranka, że branża gastronomiczna będzie się długo odbudowywać po pandemii.

Właścicielka i współwłaścicielka dwóch restauracji zapytana o ocenę przygotowywanego przez rząd bonu, nie kryła, że musi być to starannie przygotowane działanie, żeby przyniosło pożądany skutek. – Oczywiście każda inicjatywa państwa, która będzie wspierała gastronomię będzie na pewno będzie mile widziana przez gastronomów, ale powinna być ona przynajmniej skonsultowana  branżą – mówiła Agata Januszek. – Aby dobrze to przygotować potrzeba wiedzy i doświadczenia jak to wygląda na co dzień.

Rozmówczyni wskazała również na specyfikę regionalną Polski. – Cały kraj jest podzielony na miejsca bardziej lub mniej turystyczne. Na przykład w wakacje na Śląsku, w Katowicach jest czas, kiedy miasto pustoszeje. Dużo dzieje się za to nad morzem, czy w miastach turystycznych jak Kraków czy Warszawa. Dlatego cała pomoc, moim zdaniem, powinna być dostosowana do regionów – wyjaśniła.

 

 

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy