107,6 FM

Region. Rusza kampania pod hasłem "Szanuj Medyka"

Choć od ponad roku walczą o zdrowie i życie pacjentów to coraz częściej spotykają się z hejtem. Medycy z woj. śląskiego przyznają, że są wyśmiewani, znieważani, a nawet atakowani fizycznie.

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki w regionie skarżą się na barak szacunku. Jak mówią - pacjenci bywają złośliwi, nachalni a czasem nawet ordynarni:

W odpowiedzi apele pracowników ochrony zdrowia rusza specjalna kampania pod hasłem "Szanuj Medyka". Jej inicjatorami jest Śląska Izba Lekarska, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Rektor uczelni Tomasz Szczepański podkreśla, że - zdaje sobie sprawę, że wszyscy są zmęczeni pandemią, ale to nikogo nie zwalnia z okazywania szacunku:

W ramach kampanii medycy będą nosić plakietki z napisem "Szanuję Ciebie. Szanuj mnie". Z kolei w mediach społecznościowych każdego dnia będzie pojawiała się historia związana z hejtem jaka spotkała medyka podczas wykonywania swojej pracy.

Region. Rusza kampania pod hasłem "Szanuj Medyka"   Medycy z plakietkami "Szanuję Ciebie. Szanuj mnie" FOTO/ Wiki Kot /ŚIL
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama