107,6 FM

Andrzej Sośnierz: Dlaczego nie szczepić też pracowników mniejszych firm?

- Dlaczego nie szczepić też pracowników mniejszych firm? Kto może szczepić, niech szczepi - mówił w Radiu eM poseł Porozumienia, Andrzej Sośnierz.

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział wczoraj, że już niebawem firmy, które zatrudniają co najmniej 500 osób będą mogły zorganizować szczepienia dla pracowników. Szczepić nie będą mogły natomiast mniejsze firmy. - Wszystko zbyt komplikujemy, a sprawy mogą być dużo prostsze. Jeśli jest punkt szczepień, to niech szczepi. Przecież przychodnie lekarzy rodzinnych zaszczepiły w ostatnim czasie dość dużo pacjentów - mówił Andrzej Sośnierz. Dodał jednak, że gdy utrzymane zostanie tempo szczepień, to w lecie będzie można mówić o końcu pandemii. - Jeśli zsumujemy chorych i zaszczepionych, to okaże się, że większa część Polaków jest już odporna - dodał.

Naszego gościa pytaliśmy też o ewentualne przyspieszone wybory. - Nie ma co ukrywać, że w Zjednoczonej Prawicy są napięcia, które czasem przypominają zabawy dzieci. Miejmy nadzieję, że to się jakoś poskleja i koalicja będzie funkcjonowała dłużej - powiedział poseł Porozumienia. - Ten mniejszy koalicjant powinien być chociaż trochę szanowany - dodał.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy