107,6 FM

Jarosław Grzesik: W środę górnicy zdecydują, czy parafują umowę z rządem

W środę górnicy zdecydują, czy parafują umowę z rządem - powiedział w Radiu eM Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”. Wtedy mają poznać szczegóły planów transformacji dla poszczególnych zakładów.

Jak wyjaśnił gość „Rozmowy poranka” Radia eM, uzgodnione w ostatni czwartek (22.04), po wielomiesięcznych negacjach, zapisy umowy związkowców z rządem, mają być w środę (28.04) uzupełnione przez stronę rządową o konkretne plany, które będą realizowane w poszczególnych zakładach górniczych. Dopiero po ich analizie górnicy podejmą decyzję, czy się na nie zgodzą. Jeśli nie, to będą negocjować do skutku – zapowiedział Jarosław Grzesik.

Szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” wyraził przekonanie, że Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego będzie „umieralnią”, w której będą likwidowane te części firm energetycznych, które produkują energię z węgla. Rządowy plan przewiduje przenoszenie do NABE tzw. aktywów węglowych m.in. z firmy Tauron. Związkowcy nie zgadzają się z tym.

Jarosław Grzesik zwrócił też uwagę na fatalną sytuację w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie jego zdaniem dochodzi do upolitycznienia obsady stanowisk.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy