107,6 FM

Dr Andrzej Sznajder: Zainteresowanie 100. rocznicą III powstania śląskiego jest w Polsce ogromne

– Zainteresowanie 100. rocznicą III powstania śląskiego jest w Polsce duże – powiedział w Radiu eM dr Andrzej Sznajder, dyrektor Oddziału IPN w Katowicach. Dodał, że od kilku lat IPN stara się akcentować, że jest to wydarzenie nie tylko lokalne, śląskie.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM przypomniał, że katowicki oddział IPN przygotował wystawę o powstaniach śląskich, która będzie prezentowana w wielu polskich miastach. – Zaskakująca i budująca jest dla mnie ogromna życzliwość dla takiej inicjatywy – powiedział. Dodał, że w ostatni poniedziałek (26.04) w 18 lokalnych gazetach ukazał się dodatek prasowy poświęcony plebiscytowi na Górnym Śląsku i III powstaniu śląskiemu. Reakcje na tę publikację pokazują ogromny głód wiedzy na ten temat – ocenił dyrektor katowickiego IPN.

– Wojciech Korfanty wciąż zdobywa sobie miejsce w zbiorowej pamięci i w miejscach publicznych – powiedział dr Andrzej Sznajder, odnosząc się do pytania o spory wokół nazywania ulic nazwiskami postaci historycznych, w tym właśnie Wojciecha Korfantego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy