107,6 FM

Mł. bryg. Marek Misiura: Wodzisławscy strażacy zawsze mają wsparcie samorządów i społeczności

- Wodzisławscy strażacy zawsze mają wsparcie samorządów i społeczności - podkreślił na antenie Radia eM mł. bryg. Marek Misiura, Komendant Powiatowy PSP w Wodzisławiu Śląskim. Dziś (4.05) obchodzony jest Dzień Strażaka.

Jak zaznaczył mł. bryg. Marek Misiura, strażacy czują duże wsparcie ze strony społeczności lokalnej, czego symbolem będzie wręczenie sztandaru, pierwszego w historii wodzisławskiej komendy powiatowej, ufundowanego właśnie przez społeczeństwo. Uroczystość odbędzie się 21 maja. Dodał, że w ostatnich latach zawsze mógł liczyć na środki na zakup sprzętu, pochodzące od śląskiego komendanta wojewódzkiego i od samorządów powiatu wodzisławskiego.

Gość Radia eM zaznaczył, że zakres działań strażaków bardzo się zmienił w ciągu ostatnich lat. Pożary to ok. 18% ogólnej liczby zdarzeń, do których wyjeżdżają z interwencją. Z kolei tzw. miejscowe zagrożenia to 74%. Jest to np. pompowanie wody, uszkodzone dachy, powalone drzewa. Dodatkowo w czasie pandemii doszły nietypowe zdarzenia, jak np. dowóz osób na szczepienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.