107,6 FM

Adam Gawęda: Konsultacje z przedsiębiorcami mają przynieść im jak najwięcej korzyści w Polskim Ładzie

– Konsultacje z przedsiębiorcami mają przynieść im jak najwięcej korzyści w Polskim Ładzie – powiedział w Radiu eM Adam Gawęda, poseł PiS, były wiceminister energii i były wiceminister aktywów państwowych.

Poseł Adam Gawęda podkreślił, że musimy dziś w bardzo krótkim czasie przygotować działania, by wyjście z kryzysu wywołanego pandemią było jak najszybsze. Potrzebna jest – jak powiedział – nowa architektura wyzwań. W 5 filarach Polskiego Ładu położono, jak zaznaczył, nacisk głównie na zdrowie.

Odnosząc się do obaw przedsiębiorców, powiedział, że wie, iż niepokoje się pojawiają. Program ma jednak służyć wsparciem głównie dla tych, którzy wchodzą w dorosłe życie, także zawodowe. – Na tych zmianach zyskają wszyscy, którzy są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę i mieszczą się w klasie średniej – zaznaczył. Wyraził zadowolenie z zapowiadanych, m.in. przez wicepremiera Jarosława Gowina konsultacji z przedsiębiorcami. Jego zdaniem przyniosą nie tylko poprawę nastrojów, ale sprawią, że najlepsze rozwiązania zostaną wprowadzone do przestrzeni gospodarczej, tak aby przedsiębiorcy byli z tego zadowoleni.

W związku z zapowiedziami, że w piątek (28.05) zostanie podpisana umowa społeczna między rządem a związkowcami w sprawie przyszłości górnictwa, Adam Gawęda zaapelował do strony społecznej o nie zwlekanie z akceptacją dokumentu, bo jego podpisanie uruchomi całą procedurę notyfikacji i w efekcie uchronienia wielu miejsc pracy w górnictwie. – Dzisiaj jest czas na podpisanie porozumienia i uruchomienie działań na szczeblu Komisji Europejskiej – powiedział.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy