107,6 FM

Małgorzata Mańka-Szulik: Samorządy na wiele sposobów muszą wspierać rodziny, nie tylko te z kłopotami

- Samorządy na wiele sposobów muszą wspierać rodziny, nie tylko te z kłopotami - deklarowała w Radiu eM Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza. Trwa XIV Metropolitalne Święto Rodziny.

Prezydent Zabrza podkreśliła, że Metropolitalne Święto Rodziny jest okazją, by pokazać, jak ważne jest wsparcie dla rodzin. Dodała, że samorządowcy nawzajem dzielą się dobrymi prorodzinnymi praktykami, które przenoszone są potem do innych gmin. Wymieniła m.in. godną podziwu organizację rodzin zastępczych w Rudzie Śląskiej, która następnie z powodzeniem została wprowadzona także w Zabrzu.

Małgorzata Mańka-Szulik zaznaczyła, że samorządowcy obawiają się o stabilność budżetów miejskich. W Polskim Ładzie wprawdzie zostały zapowiedziane rekompensaty na inwestycje, ale – jak zauważyła – będą zgodnie ze swoją nazwą rekompensować coś, czego ubędzie. Wyraziła nadzieję, że rozmowy z rządem doprowadzą do korzystnych dla przedsiębiorców i samorządów rozwiązań.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.