107,6 FM

Norbert Komar: Kolejka do rehabilitacji pocovidowej w GCR „Repty” jest ogromna

– Kolejka do rehabilitacji pocovidowej w GCR „Repty” jest ogromna – powiedział w Radiu eM Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. To jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, który wdrożył taką rehabilitację.

Jak powiedział dyrektor GCR „Repty”, dla pacjentów pocovidowych przygotowano tam 50 łóżek i wszystkie są zajęte. Trafia tam wiele osób, które wymagają po przyjęciu kontynuacji terapii tlenowej. To pokazuje, jak poważne komplikacje niesie ze sobą COVID-19. Ponieważ rehabilitację można przechodzić w ciągu 6 miesięcy po chorobie, stąd wiele osób nie będzie mogło z niej skorzystać z powodu długiej kolejki oczekujących.

Gość Radia eM zapewnił, że mimo nastawienia się GCR na obsługę pacjentów pocovidowych wykonywane są też inne medyczne usługi, m.in. kardiologiczne i rehabilitacja ruchowa. W „Reptach” planuje się utworzenie oddziału rehabilitacji onkologicznej.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy