107,6 FM

Śląskie. Gminy stracą na "Polskim Ładzie". Chodzi o dochody z podatków

Katowice - 162 mln zł, Gliwice - 89 mln zł, Ruda Śląska - 55 mln zł, Bytom - 52 mln zł. Tyle na Polskim Ładzie mają stracić wybrane śląskie miasta.

145 mld zł w ciągu 10 lat stracą miasta na 'Polskim Ładzie' - wynika z projektu ustawy o PIT i CIT, który realizuje założenia rządowego programu w zakresie podatków. Zwraca na to uwagę Związek Miast Polskich. Na nowym rozwiązaniu stracą też śląskie gminy.

Niedobre prognozy, co budżetów naszych miast ma Śląski Związek Gmin i Powiatów. Mówi Piotr Kuczera, przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów i prezydent Rybnika:

Nawet 55 mln złotych może na wprowadzeniu Polskiego Ładu stracić Ruda Śląska - alarmują władze miasta. Choć gmina roczny budżet ma w wysokości 970 mln zł, to będzie to spory uszczerbek w miejskiej kasie i mocno uszczupli obecne wydatki - mówi wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer:

Tychy będą miały mniej w budżecie o 61 mln złotych - mówił dziś w Warszawie prezydent miasta, Andrzej Dziuba:

Stratami martwi się wiceprezydent miasta, Hanna Skoczylas:

Konferencję nt. Polskiego Ładu w Warszawie zorganizował dziś prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Przedstawiciele wszystkich organizacji obecnych na spotkaniu podpisali list z apelem do polskiego rządu o zaniechanie zapowiadanych zmian.

Związek Miast Polskich na swojej stronie internetowej uruchomił kalkulator, który wylicza, ile miasta stracą w 2022 roku. Szczegóły znajdziemy na www.naTwojkoszt.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama