107,6 FM

Bp Grzegorz Olszowski: Najpiękniejsza nawet modlitwa nie zastąpi zaangażowanego udziału w Eucharystii

– Najpiękniejsza nawet modlitwa nie zastąpi zaangażowanego udziału w Eucharystii – powiedział w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski. Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej weźmie udział w Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, który do niedzieli (12.09) trwa w Budapeszcie.

– Owoców Eucharystii trzeba doświadczyć w swoim życiu, a żeby tak się stało, trzeba starać się uczestniczyć w Eucharystii w miarę możliwości regularnie. Mówiąc o Eucharystii trzeba patrzeć dalej, liturgia eucharystyczna jest przedsmakiem nieba – mówił biskup. Przypomniał, że Kongres Eucharystyczny to zarówno konferencje naukowe, jak i modlitwa oraz pogłębianie relacji we wspólnocie poprzez Eucharystię.

Odnosząc się do zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia (12.09), bp Grzegorz Olszowski podkreślił, że dla niego kard. Stefan Wyszyński jest przykładem zawierzenia Bogu poprzez Maryję i tego, jak wielkie rzeczy mogły się dzięki temu dokonać. – Taka jest logika Ewangelii, że wszystko, co trudne i kosztuje, przynosi dobre owoce, jest wartościowe – powiedział.

– Z kolei matka Elżbieta Róża Czacka jest dla mnie dowodem, że nie  ma sytuacji, która pozbawiałaby nas możliwości czynienia dobra i działania – przyznał gość „Rozmowy poranka”.

Bp Grzegorz Olszowski podkreślił też znaczenie kultu Matki Bożej w Piekarach Śląskich i fakt, że Maryja wybrała sobie to miejsce. W niedzielę (12.09) przypada uroczystość NMP Piekarskiej, która jest główną patronką archidiecezji katowickiej.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..