107,6 FM

23.09.2021 | Złoty Feniks dla ks. prof. Jerzego Szymika

Tegoroczną nagrodę główną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Złoty Feniks otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych.

 

 

-Mam głębokie poczucie prowadzenia przez Pana, przez Słowo pisane przez duże S, że to jest Jego zamysł, Jego powołanie i wezwanie. Od wczesnego dzieciństwa trzymał mnie blisko Słowa, chcę wyrazić za to wdzięczność - mówi ks. prof. Jerzy Szymik dzieląc się swoją pierwszą, gorącą reakcją na informację o nagrodzie.

 "Nagroda przyznana została za naukową i pisarską działalność laureata, który m.in. zgłębia chrystologię, metodologię teologii i teologię kultury, diagnozując z tej perspektywy współczesną cywilizację" - czytamy w uzasadnieniu.

W tej części rozmowy wspominamy wspólny cykl audycji pt. "Chodzi o Boga" i książkę pod tym samym tytułem. - Ta książka była bardzo wysmakowana gatunkowo. Nigdy przedtem i nigdy potem nie zrobiłem tak dużej rzeczy w takiej formie gatunkowej - mówi ks. prof. Szymik.

Rozmawiamy też o sposobie docierania do odbiorcy, o wyborze formy. -Jestem ciągle pod wrażeniem reakcji na ostatnią książkę wydaną przez Księgarnię Św. Jacka pt. "Ogród" - mówi ks. Szymik podkreślając, jak ważny jest dla niego kontakt z odbiorcą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji