107,6 FM

Jerzy Zaborowski: na granicy polsko-białoruskiej mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym

- Na granicy polsko-białoruskiej mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym - mówił na antenie Radia eM wiceprezes Polskiego Czerwonego Krzyża Jerzy Zaborowski. Jak podkreślił, od samego początku tego kryzysu PCK apeluje, by zapewnić organizacjom humanitarnym dostęp do granicy.

Ani Polski Polski Czerwony Krzyż, ani inne organizacje humanitarne, ani dziennikarze nie mają dostępu do strefy bezpośrednio przy granicy objętej stanem wyjątkowym, stąd ponawiane apele o utworzenie korytarza humanitarnego.

Wiceprezes PCK podkreśla, że dzięki współpracy z rzecznikiem Praw Obywatelskich udaje się docierać do placówek Straży Granicznej, tam gdzie znajdują się uchodźcy i tym osobom udzielać podstawowej pomocy medycznej. PCK współpracuje też z innymi organizacjami pomocowymi przekazując im pakiety pomocowe. Na terenie całego kraju trwa zbiórka rzeczowa i finansowa na pomoc uchodźcom. Odzew na prośbę o pomoc jest bardzo duży, wszystkie dary przekazywane są do Lublina i Białegostoku do placówek PCK, sortowane i w ramach możliwości przekazywane uchodźcom.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..