107,6 FM

Daniel Beger: Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich ma wspomagać miasta średniej wielkości

– Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich – Praca, Rozwój, Odpowiedzialność ma wspomagać miasta średniej wielkości – powiedział w Radiu eM Daniel Beger, prezydent Świętochłowic, który znalazł się w zarządzie nowo utworzonej organizacji.

Jak podkreślił prezydent Świętochłowic, cele dużych i średnich miast nieco się różnią, dlatego organizacje, w których prym wiodą przedstawiciele tych pierwszych, nie są w stanie zająć się skutecznie sprawami tych drugich. Dlatego powstało nowe stowarzyszenie, w którym znaleźli się prezydenci Raciborza, Zawiercia, Żor, Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Piekar Śląskich, a także m.in. Sieradza, Otwocka, Puław, Przemyśla, Bełchatowa, czy Zamościa. Daniel Beger wyraził zadowolenie z faktu, że deklarację bliskiej współpracy z nimi złożył premier Mateusz Morawiecki.

Wśród postulatów, na których realizacji zależy prezydentowi Świętochłowic, wymienił on zmianę przepisów, które obecnie nie pozwalają władzom miasta na zajęcie się niszczejącymi kamienicami, które należą do prywatnych właścicieli.

Gość Radia eM zaznaczył też, że ze spokojem patrzy na finansowy aspekt funkcjonowania Świętochłowic. Miasto przed miesiącem odzyskało zdolność kredytową po latach wychodzenia z zapaści. Powiedział też, że wpływy z podatków w tym roku były większe niż w 2019, a w przyszłym mają być większe niż w obecnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..