107,6 FM

Przemysław Gliklich: Śląskie chce być pionierem w restrukturyzacji szpitali

– Śląskie chce być pionierem w restrukturyzacji szpitali – powiedział w Radiu eM Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, nawiązując do spotkania, które przedwczoraj (8.11) odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim.

Jak wyjaśnił Przemysław Gliklich, z inicjatywy marszałka Jakuba Chełstowskiego powstały zespoły robocze, które mają opracować zasady, na jakich można byłoby dokonać zmian w funkcjonowaniu szpitali w województwie. Nie chodzi o to, jak dodał, żeby likwidować jakikolwiek oddział, ale aby niektóre przekształcić np. w szpitale oferujące opiekę długoterminową dla osób starszych.

Gość Radia eM podkreślił, że obecnie w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach wszystkie łóżka covidowe, których jest 30, są zajęte, a od poniedziałku decyzją Ministerstwa Zdrowia będzie ich 72. Przyznał jednak, że brakuje personelu i przeniesienie jego części do pracy przy chorych na COVID-19 spowoduje ograniczenie dostępności innych usług medycznych. Dlatego prezes gliwickiego szpitala podkreślił, że jedyna skuteczna dziś broń na tę chorobę, to szczepionka. Prowadzony przez szpital punkt szczepień na miejskim lodowisku w szczytowych dniach przyjmował do zaszczepienia nawet 4,5 tys. pacjentów dziennie, dziś jest to ok. 200 osób. Punkt szczepień zostanie wkrótce przeniesiony z lodowiska do gmachu szpitala.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..