107,6 FM

Śląsk. Premier z wizytą w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach od początku funkcjonowania przyjął ponad tysiąc pacjentów. W cyklu rotacyjnym mamy od czynienia z leczeniem około 120 pacjentów - przekazał w poniedziałek w Pyrzowicach premier Mateusz Morawiecki. Premier przebywał [29.11.2021] z wizytą w woj. śląskim, gdzie około południa odwiedził szpital tymczasowy w Pyrzowicach.

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na potrzebę działania szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19. - Jak bardzo potrzebne są szpitale tymczasowe, możemy doświadczyć tego i przekonać się na własne oczy za każdym razem - ocenił premier.

Przekazał też, że szpital tymczasowy w Pyrzowicach od początku funkcjonowania przyjął ponad tysiąc pacjentów. - W cyklu rotacyjnym mamy od czynienia z leczeniem ok. 120 pacjentów - dodał i zaapelował o szczepienie się przeciw COVID-19, także trzecią dawką. Premier przypomniał też o przestrzeganiu zasad dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek. Jak zaznaczył, zachowanie tych zasad utrudnia przenoszenie wirusa z człowieka na człowieka.

Jak podają służby wojewody - dziś [ 29.11.2021] zajętych jest 93% respiratorów, a baza łóżkowa musi zostać zwiększona. - Tylko w listopadzie do szpitala tymczasowego w Pyrzowicach trafiło ponad 380 pacjentów - podkreśla koordynator placówki, dr Szymon Skoczyński:

Jak zapewniają służby wojewody do środy 1 grudnia w całym województwie pojawi się kolejne 600 łóżek covidowych, łącznie zostanie uruchomionych 2800 łóżek. - Pacjenci, którzy najczęściej potrzebują pomocy lekarzy to osoby niezaszczepione -  zaznacza rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska:

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach to jedyny obecnie szpital tymczasowy dla osób zakażonych koronawirusem w regionie. Podczas poprzedniej fali pandemii działał jeszcze szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Obecnie - w ocenie służb wojewody śląskiego - oprócz tymczasowej placówki w Pyrzowicach, dla zaspokojenia rosnących potrzeb wystarczy rozbudowa bazy łóżek covidowych w istniejących szpitalach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama