107,6 FM

Mikołaj Rykowski: Niech puste miejsce przy wigilijnym stole nie będzie puste

– Niech puste miejsce przy wigilijnym stole nie będzie puste – a takim apelem do słuchaczy Radia eM zwrócił się Mikołaj Rykowski, założyciel i prezes Fundacji Wolne Miejsce, która jak co roku organizuje Wigilię dla Samotnych.

Mikołaj Rykowski: Niech puste miejsce przy wigilijnym stole nie będzie puste
Radio eM

Mikołaj Rykowski powiedział, że tym razem, z powodu pandemii, Wigilia dla Samotnych odbędzie się nie w formie wspólnych wieczerzy, ale mobilnie. Oznacza to, że jutro (24.12) wolontariusze będą rozwozić wigilijne potrawy do osób zgłoszonych wcześniej do fundacji. Podkreślił, że w akcji weźmie udział 2000 wolontariuszy w szeregu polskich miast od morza po góry. Zachęcił, aby dołączyli do nich kolejni ochotnicy.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zwrócił uwagę, że bardzo ważna jest pamięć o innych, zwłaszcza samotnych w dniu Wigilii. Zaapelował, aby symbolicznie puste nakrycia w czasie wieczerzy nie pozostały puste, ale aby do nich zaprosić kogoś, kto samotnie świętuje.

Szef Fundacji Wolne Miejsce przypomniał, że Wigilia dla Samotnych odbywa się od 21 lat. Zaczęło się od zaproszenia przez niego wraz z żoną sąsiada na wieczerzę wigilijną. W kolejnych latach gości wigilijnych przybyło, aż zrodziła się idea organizacji wspólnego świętowania w miejscach mieszczących większą liczbę ludzi. Podkreślił, że bardzo istotna w organizowaniu przedsięwzięcia jest dobra współpraca z samorządami lokalnymi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..