107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Wracajmy do modlitwy różańcowej o pokój

– Wracajmy do modlitwy różańcowej o pokój. Modlitwa o pokój nie powinna być jednorazową akcją – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, odwołując się do niedawnego dnia (26.01) modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i przypominając, że Matka Boża w swoich objawieniach łączyła modlitwę w tej intencji z różańcem.

Metropolita Katowicki wyraził wdzięczność wszystkim osobom życia konsekrowanego za posługę i modlitwę w archidiecezji katowickiej, a także za współtworzenie klimatu duchowego. – Szczególne Bóg zapłać kieruję pod adresem sióstr karmelitanek w Katowicach i wizytek w Rybniku – powiedział, podkreślając, że za Kościół na Śląsku modlą się także karmelitanki w Islandii, Norwegii czy Kazachstanie. W środę (2.02), w uroczystość Ofiarowania Pańskiego Kościół będzie obchodził Dzień Życia Konsekrowanego.

– To jest krok w dobrym kierunku – powiedział abp Wiktor Skworc, odnosząc się do wyroku Sądu Okręgowego w Krakowie, który uniewinnił (20.01) wszystkich dziewięciu członków Komisji Majątkowej, oskarżonych m.in. o korupcję, fałszowanie dokumentów i możliwe działanie na szkodę Skarbu Państwa w sprawach dotyczących zwrotu nieruchomości Kościołowi. – Najgorsze jest to, że proces trwał 13 lat i w opinii Konferencji Episkopatu Polski miał podłoże polityczne. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby sobie wyobrazić, co przeżywali oskarżeni i ich rodziny. Ta sprawa także pokazuje stan sądownictwa w Polsce – ocenił metropolita.

Abp Wiktor Skworc zachęcił też wszystkich do udziału w rekolekcjach, podkreślając, że właśnie trwają rekolekcje dla duchownych pracowników katowickiej Kurii Metropolitalnej. – Przynajmniej raz w życiu warto przeżyć rekolekcje zamknięte – zaznaczył i zachęcił wiernych, aby zapoznali się z ofertą domów rekolekcyjnych w archidiecezji katowickiej – w Brennej, Kokoszycach, czy w powstającym domu w Piekarach Śląskich.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..