107,6 FM

Stanisław Szwed: emerytury zostaną wyrównane

O rewaloryzacji emerytur i nowej edycji programu „Aktywni +” mówił Wiceminister Rodziny i Polityki Pracy Stanisław Szwed.

Od lutego br. emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia w przedziale 4920 zł-12 800 zł, będą mieli obliczaną zaliczkę na podatek i składkę na korzystniejszych zasadach. Ci, którzy w styczniu otrzymali niższe świadczenia, w przyszłym miesiącu będą mogli liczyć na wyrównanie. Nie będą więc stratni.

Nowa edycja programu „Aktywni +” rusza 1 lutego br. Organizacje pozarządowe mają czas na składanie ofert do 28 lutego br. Celem programu „Aktywni +”, realizowanego od 2021 roku, jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. W latach 2021-2025 na realizację tego programu zostanie przeznaczona kwota 200 mln zł.

Tegoroczny budżet programu „Aktywni +” to 40 mln zł. Z tej puli organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 25 tys. do nawet 250 tys. zł. Te środki zostaną przekazane na projekty w ramach czterech obszarów działań.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..