107,6 FM

Zełeński: Pomoc Polski jest nieoceniona

W kolejnej wiadomości na Twitterze prezydent Zełeński podziękował Polakom za wsparcie, które okazują Ukrainie.

"W rozmowie telefonicznej podziękowałem Andrzejowi Dudzie za osobiste przywództwo w przyznaniu Ukrainie członkostwa w Unii Europejskiej. Nieoceniona jest także konkretna codzienna pomoc Polski dla naszego kraju. Relacja Ukrainy i Polski to wspólna historia i jestem pewien, że wspólna europejska przyszłość" - napisał w sobotni wieczór Wołodymir Zełeński.

To już druga tego dnia rozmowa telefoniczna pomiędzy prezydentami - rano Zełeński określił Dudę "prawdziwym przyjacielem" i podziękował za skuteczne i konkretne wsparcie.

Dziś prezydent Duda zaapelował o przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej.

"Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkowstwie rozpoczęte niezwłocznie po tym. Ukraina ma mieć też dostęp do środków z UE na odbudowę. To się Ukrainie należy" - napisał prezydent. 

Natomiast wieczorem Andrzej Duda zamieścił wpis w języku angielskim, podkreślający heroizm obrońców wolności Ukrainy. "Bohaterstwo Narodu Ukraińskiego, Sił Zbrojnych Ukrainy i Prezydenta Zełeńskiego staje się częścią historii wolnego świata. To zobowiązanie nas, tych już wolnych, aby upewnić się, że wygrają. Musimy działać, czas ucieka" - napisał. 

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama