107,6 FM

Bp Grzegorz Olszowski: Dzień Dobra ma nam zwrócić uwagę, jak wiele dobra jest wokół nas

– Dzień Dobra ma nam zwrócić uwagę, jak wiele dobra jest wokół nas – powiedział w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Będzie on obchodzony w Polsce po raz pierwszy w Niedzielę Miłosierdzia (24.04).

Bp Grzegorz Olszowski: Dzień Dobra ma nam uświadomić jak wiele dobra jest wokół nas
Radio eM

– Oktawa świąt Wielkanocy to jedna wielka uroczystość – zauważył na początku „Rozmowy poranka” bp Grzegorz Olszowski. – Niech Zmartwychwstały, który przyszedł na świat, by nas zbawić, obdarza wszelkimi darami, które są nam potrzebne, aby nasze życie także przynosiło dobre owoce – życzył słuchaczom.

Różne zawody różne powołania niosą ze sobą pewne ryzyko utraty życia, cierpienia, kalectwa. To wszystko jest w imię służby dla drugiego człowieka, dla społeczeństwa. Także wojna na Ukrainie, pandemia, pokazują jak kruche jest nasze życie na ziemi. Chodzi o to, abyśmy nadzieję pokładali w Jezusie Chrystusie, który zmartwychwstał, zwyciężył szatana i śmierć.

– Chcemy sobie najpierw uświadomić, jak wielkie jest Boże Miłosierdzie względem nas – powiedział biskup przed Niedzielą Miłosierdzia (24.04). – Miłosierdzie to po prostu czynna miłość, która przejawia się w konkretnych sytuacjach, w konkretnych działaniach – wyjaśnił. Nawiązał też do obchodzonego w tym roku w Niedzielę Miłosierdzia, z inicjatywy Caritas, po raz pierwszy Dnia Dobra. – To bardzo ciekawa inicjatywa. Ma nam zwrócić uwagę, że dobra wokół nas jest bardzo wiele. Że ono dzieje się i w Kościele, i w Caritas, ale jest też wiele dobra wypływającego z serca każdego człowieka. Nie jesteśmy w stanie instytucjonalnie rozwiązać wszystkich problemów człowieka i ludzkości, ale liczy się drugi człowiek, który jest najbliżej potrzebującego, cierpiącego, by okazać mu dobro. Chodzi o to, aby nas zmobilizować, by była w nas wiara w sens dobra – konkludował biskup.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.