107,6 FM

Ks. Chromy: Wdowy po górnikach z kopalni Pniówek i Zofiówka przyjadą do Piekar Śląskich

- Wśród mężczyzn pielgrzymujących tradycyjnie w maju do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na piekarskim wzgórzu staną żony górników, którzy stracili życie w niedawnych wypadkach - mówi dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Katowickiej.

 

 

Ks. Roman Chromy: Wdowy po górnikach z kopalni Pniówek i Zofiówka przyjadą do Piekar.
Radio eM

- Każda pielgrzymka piekarska jest osadzona w aktualnych kontekstach - społecznych, kościelnych, historycznych, a nawet branżowych.Tegoroczna pielgrzymka będzie wyjątkowa przynajmniej z dwóch powodów. To tragiczne wydarzenia w Ukrainie, ale też wypadki na śląskich kopalniach. Wspólna modlitwa i udzielanie pomocy potrzebującym, to zadania jakie stoją przed wspólnotą Kościoła - wyjaśniał ks. Roman Chromy, przywołując ewangeliczne słowa dodające nadziei w trudnym czasie: "Panie do kogóż pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego".

Ksiądz Chromy mówił też o otwartych w nowych przestrzeniach Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym oraz o roli i zadaniach tych instytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.