107,6 FM

Grzegorz Sikorski: Rynek pracy czeka automatyzacja albo otwarcie na imigrantów

– Rynek pracy w Polsce czeka automatyzacja albo otwarcie na imigrantów – powiedział w Radiu eM Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Potwierdził, że szacunkowe dane z lipca br. wskazują na rekordowo niskie bezrobocie rejestrowane. W woj. śląskim wynosi 3,6%.

Grzegorz Sikorski: Rynek pracy czeka automatyzacja albo otwarcie na imigrantów
Radio eM

Jak podkreślił dyrektor WUP, rąk do pracy brakuje w wielu branżach. Dla pracowników to dobra sytuacja, jednak jednocześnie obserwujemy wywołaną przez inflację presję płacową z ich strony, która z kolei napędza właśnie inflację.

Grzegorz Sikorski zauważył, że w woj. śląskim w urzędzie pracy jest zarejestrowanych ok. 2 tys. obywateli Ukrainy. Przybysze ze Wschodu nie mają trudności ze znalezieniem pracy, choć zdarzają się m.in. kobiety z wyższym wykształceniem np. ekonomicznym lecz bez znajomości języka polskiego, co uniemożliwia im łatwe uzyskanie zatrudnienia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.