107,6 FM

Dr Mikołaj Konstanty: Leków brakuje na całym świecie. Farmaceuci oczekują podwyższenia marży za ich sprzedaż

– Leków brakuje na całym świecie – powiedział w Radiu eM dr Mikołaj Konstanty, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Wyjaśnił, że spowodowało to wiele czynników, m.in. trudności w dostępie do substancji czynnej, kłopoty logistyczne, ale też wyższe koszty przechowywania leków, wynikające z rosnących cen energii.

Dr Mikołaj Konstanty: Leków brakuje na całym świecie
Radio eM

Dr Mikołaj Konstanty zaznaczył, że trwają prace nad nowymi regulacjami, które pozwolą na wyższe marże ze sprzedaży leków. Nie oznacza to jednak wzrostu cen w aptekach, ponieważ farmaceuci liczą na to, że ciężar tej zmiany poniesie Narodowy Fundusz Zdrowia. Gość Radia eM powiedział, że trwają rozmowy z Ministerstwem Zdrowia.

Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej zachęcił też do korzystania z refundowanych szczepień przeciwko grypie w aptekach. Dodał, że w woj. śląskim taką możliwość stworzyło ponad 350 aptek. W tym roku warunkiem przystąpienia do szczepień jest posiadanie recepty lub e-recepty. W aptekach można również przyjąć dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.