107,6 FM

MŚ siatkarzy - Polska zdecydowanym faworytem meczu z Meksykiem

Polscy siatkarze, podbudowani gładkim zwycięstwem 3:0 nad Bułgarią, będą zdecydowanymi faworytami swojego drugiego spotkania w mistrzostwach świata - z Meksykiem. Początek niedzielnego meczu obrońców tytułu w katowickim Spodku o godz. 20.30.

W grupie C, w której występują biało-czerwoni, na razie nie ma sensacji. Na inaugurację faworyzowane ekipy gładko wygrały swoje mecze w trzech setach - biało-czerwoni z Bułgarami (25:12, 25:20, 25:20), a Amerykanie z Meksykanami (25:18, 25:20, 25:12).

W sporcie nie można oczywiście nikogo lekceważyć, ale trudno sobie wyobrazić w niedzielę inny scenariusz, niż bezproblemowe zwycięstwo zespołu trenera Nikoli Grbica nad znacznie niżej notowanym Meksykiem.

Zanim współgospodarze MŚ wyjdą w niedzielę na parkiet w Katowicach, będą już znać wynik meczu USA z Bułgarią, który rozpocznie się o 17.30.

Polscy siatkarze, którzy w poprzedniej dekadzie zdobyli dwa razy z rzędu mistrzostwo świata (2014, 2018), zakończą fazę grupową 30 sierpnia starciem ze Stanami Zjednoczonymi.

Polska dość niespodziewanie po raz kolejny gości siatkarki mundial. Pierwotnie impreza miała się odbyć Rosji, jednak w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawo organizacji. Po negocjacjach roli gospodarzy podjęły się Słowenia, gdzie odbędzie się więcej meczów, a także Polska, w której rozegrane zostaną najważniejsze spotkania.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama