107,6 FM

Jerzy Siodłak: Wypadków w polskich górach jest coraz więcej

– Wypadków w polskich górach jest coraz więcej. Od kilku lat pojawiła się nowa kategoria – wypadki z udziałem rowerów elektrycznych – powiedział w Radiu eM Jerzy Siodłak, Naczelnik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jerzy Siodłak: Wypadków w polskich górach jest coraz więcej
Radio eM

Jak wyjaśnił Naczelnik GOPR, rowery z silnikiem ułatwiły wjazd w góry osobom, które niekoniecznie radzą sobie potem z opanowaniem jednośladu. W efekcie dochodzi do ciężkich obrażeń rowerzystów w górach. – Liczba wypadków z ich udziałem wzrosła lawinowo i jest ostatnio porównywana przez nas z wypadkami narciarskimi zimą, dochodzi do nichzresztą często w tych samych miejscach – powiedział.

Jerzy Siodłak poinformował, że w okresie tegorocznych wakacji ratownicy GOPR interweniowali w polskich górach już ponad 800 razy. Przestrzegł przed wychodzeniem w góry bez przygotowania, a także be konsultacji z lekarzem w przypadku osób cierpiących na rózne schorzenia.

Naczelnik GOPR przypomniał też, że 90% ratowników górskich pełni swoją służbę ochotniczo.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.