107,6 FM

Paulina Polko: 14-15 latek lekcje strzelania będzie traktował jak zabawę, inną formę paintballa

- 14-15 latek lekcje strzelania będzie traktował jak zabawę, inną formę paintballa - mówiła w Radiu eM dr Paulina Polko z Akademii WSB pytana o zmiany w przedmiocie "Edukacja dla bezpieczeństwa".

Paulina Polko: 14-15 latek lekcje strzelania będzie traktował jak zabawę, inną formę paintballa
Radio eM

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, w tym roku szkolnym nastąpiły zmiany w przedmiocie "Edukacja dla bezpieczeństwa". W pierwszych klasach szkół podstawowych uczniowie mają już przechodzić szkolenie strzeleckie. - Tutaj naprawdę trudno mówić o poważnym przeszkoleniu - powiedziała dr Paulina Polko. - Zdaniem gościa "Rozmowy poranka", w wieku szkolnym należy położyć nacisk na naukę innych rzeczy - Nie mamy jako społeczeństwo podstaw w wielu obszarach, np. pierwszej pomocy - zwróciła uwagę ekspert. ds. bezpieczeństwa.

Zdaniem Pauliny Polko, są grupy, które już teraz można szkolić w zakresie posługiwania się bronią. - To studenci, czy "młodzi dorośli" w wieku 18 plus. Być może dla studentów byłby to dobry program w formie obowiązkowej, a nie, jak obecnie, dobrowolnej - mówiła dr Polko.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..