107,6 FM

Tomasz Słupik: zwycięzca wyborów w Rudzie Śląskiej będzie rządził 6,5 roku

- Prezydent wybrany w najbliższych wyborach musiałby popełnić bardzo wielki, kardynalny błąd, by nie zostać wybranym na kolejną kadencję. Czyli wygrywamy wybory uzupełniające i de facto na tej dali wygrywamy wybory w normalnym terminie - komentował nadchodzące wybory dr Tomasz Słupik.

Tomasz Słupik: zwycięzca wyborów w Rudzie Śląskiej będzie rządził 6,5 roku
Radio eM

Naukowiec Uniwersytetu Śląskiego analizował ostatnie sondaże przedwyborcze. - Bardzo wysoce prawdopodobne, że odbędzie się druga tura, ale kluczową sprawą jest kto do tej tury przejdzie - mówił Tomasz Słupik, wskazując że dostanie się tam dwóch z trzech kandydatów, których w sondażach dzielą niewielkie różnice. Są to: Marek Wesoły, Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk.

Tomasz Słupik wymienił też główne tematy podnoszone w kampanii wyborczej. - Każdy z kandydatów widzi te sprawy bieżące: węgiel, energia elektryczna, ceny, ogrzewanie, oświetlenie miasta; sprawy bytowe i ekonomiczne będą odgrywały rolę - wyliczał gość Rozmowy Poranka Radia eM. Politolog zastrzegł, że nie lekceważyłby spraw tożsamościowych, związanych ze śląskością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..