107,6 FM

Prof. Ryszard Koziołek: Uczelnie przynoszą pożytek dla każdego mieszkańca, który żyje w ich sąsiedztwie

Gościem "Rozmowy Poranka" w radiu eM był rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek. Zapowiedział m.in. piątkową, wspólną dla siedmiu regionalnych uczelni, inaugurację roku akademickiego.

Prof. R. Koziołek: Uczelnie przynoszą pożytek dla każdego mieszkańca, który żyje w ich sąsiedztwie
Radio eM

W piątkowy poranek orszaki senackie siedmiu uczelni przejdą ulicami Katowic: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Śląskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Sztuk Pięknych. Pokonają trasę z Teatru Śląskiego do sali NOSPR. – Chcemy uczcić przyznanie Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki a także naszą współpracę – mówił prof. R. Koziołek.

Również od piątku na kampusie Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się prototypowanie urbanistyczne, związane z Doliną Rawy. Do udziału w tworzeniu koncepcji tej przestrzeni są zaproszeni wszyscy mieszkańcy. – W tym działaniu próbujemy udowodnić, że uczelnie wyższe przynoszą bezpośredni pożytek dla każdego mieszkańca, który żyje w ich sąsiedztwie, czy nawet większym oddaleniu. To co chcemy zrobić z Rawą jest dowodem na wypływ nauki na życie pozaakademickie. Uczelnie muszą wychodzić poza swoje mury, poza badania zorientowane na naturalne misje naukowe. To wielkie zadanie i przyszłość, nie tylko śląskich uczelni – przekonywał rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Najważniejszym wydarzeniem prototypowania urbanistycznego będą wspólne rozmowy, zaplanowane na 3 października na deptaku przed rektoratem UŚ. Początek o godz. 10.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.