107,6 FM

Dr Patruk Kuzior: W prawie pracy wiele się zmieni

- W prawie pracy wiele się zmieni - mówił w Radiu eM dr Patryk Kuzior, prawnik z Akademii WSB. Rozmawialiśmy o nadchodzących zmianach w Kodeksie Pracy.

Dr Patruk Kuzior: W prawie pracy wiele się zmieni
Radio eM

Zmiany proponowane przez Unię Europejską zawierają się w haśle "Work life balance", a chodzi o wprowadzenie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym. - Ten projekt jest przede wszystkim adresowany do rodziców - mówił w "Rozmowie poranka" dr Patryk Kuzior. - Jest szykowanych wiele zmian. Wydłuży się urlop rodzicielski i będzie o 9 tygodni dłuższy. Pojawiają się też nowe rozwiązania jak np. urlop opiekuńczy do 5 dni w roku kalendarzowym dla zapewnienia opieki dla bliskiej osoby, także starszej - wyliczał nasz gość.

Ważną zmianą ma być uregulowanie pracy zdalnej. - Będzie ona wpisana do umowy i to oczywiście wiąże się z tym, że pracodawca będzie musiał ustalić regulaminy jej obowiązywania. Przewidziana jest też praca zdalna okazjonalna. Pracownik będzie mógł z tego skorzystać do 24 dni w roku kalendarzowym - dodał dr Patryk Kuzior.

Według najnowszych informacji, zmiany w Kodeksie Pracy mogą wejść w życie w styczniu przyszłego roku.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.