107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Mamy nowy rodzaj ubóstwa. On się tak technicznie nazywa: ubóstwo energetyczne

Metropolita katowicki na antenie radia eM zaprosił do udziału w zbiórkach na rzecz potrzebujących organizowanych przed Światowym Dniem Ubogich.

Spotkanie z okazji ŚDU zaplanowano w Katowicach 13 listopada. Już od 7 listopada Caritas będzie prowadził zbiórkę na cele związane z pomocą ubogim. Jedna będzie dotyczyć odzieży a druga finansów, które będą przeznaczone m.in. na zakup opału. – Mamy nowy rodzaj ubóstwa. On się tak technicznie nazywa: ubóstwo energetyczne. To brak dostępu do prądu, ciepłej wody, ogrzewania. To są nowe zjawiska, tym osobom musimy pomóc – mówił abp Wiktor Skworc. Podzielił się także informacją przekazaną przez siostry misjonarki miłości, które posługują wśród najuboższych – wielu podopiecznych prosi o świece, które dla nich są jedynym źródłem ciepła i światła.

Komunikat metropolity katowickiego związany z ŚDU będzie odczytywany w parafiach w najbliższą niedzielę.

W rozmowie abp Wiktor Skworc przypomniał także zbliżające się dwie ważne daty: 100 lat od wydania dekretu nominującego ks. Augusta Hlonda administratorem apostolskim na Górnym Śląsku i 70 lat od wygnania z diecezji bp. Stanisława Adamskiego wraz z biskupami: koadiutorem Herbertem Bednorzem i pomocniczym biskupem Juliuszem Bieńkiem.

Abp Wiktor Skworc: Mamy nowy rodzaj ubóstwa. On się tak technicznie nazywa: ubóstwo energetyczne
Radio eM
« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.